» مقالات » نگهداری کالا

قفسه خودراهرو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

قفسه خودراهرو یکی از انواع قفسه بندی انبار است که برای محصولاتی با تنوع پایین و چگالی بالا مناسب است. در این نوع سیستم قفسه بندی، حرکت لیفتراک به صورت یکطرفه می باشد و پالت ها در اعماق بالا در قفسه ها بارگزاری می شوند.

اطلاعات بیشتر...

هر آنچه که باید در مورد قفسه فروشگاهی بدانید.

انتخاب بهترین نوع قفسه فروشگاهی می تواند تاثیر مستقیمی بر ظرفیت فروش فروشگاه ها و سوپرمارکت ها داشته باشد. ما در این مقاله هر آنچه که باید در مورد قفسه فروشگاهی بدانید را به طور مفصل بیان خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتر...

همه چیز درباره قفسه پانل راک

قفسه پانل راک یکی از انواع قفسه بندی انبار صنعتی است که در صنایع مختلفی اعم از کارخانه های تولیدی، فروشگاه ها، ادارات و حتی گاهی در انبار منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله ما به بررسی مزایا و معایب قفسه بندی پانل راک می پردازیم و توضیح می دهیم که چطور می توان بهترین نوع قفسه بندی انبار را برای انبار در کسب و کار و صنعت خود داشته باشید. و در نهایت نکته هایی را در نگهداری و نصب قفسه پانل راک بیان خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتر...

5 فناوری برتر انبارداری هوشمند

استفاده از فناوری های هوشمند در انبار موجب افزایش بهره وری، دقت، سرعت و بهبود عملکرد کارکنان می گردد. در این مقاله به معرفی 5 فناوری برتر انبارداری هوشمند می پردازیم و بیان می کنیم که چرا باید سیستم انبار و انبارداری خود را هوشمندسازی و مکانیزه کنیم.

اطلاعات بیشتر...

نگهداری و تعمیرات قفسه‌های انبار

هر انباری دارای نوعی از قفسه بندی است که این قفسه ها نیازمند نگهداری و تعمیرات هستند. در این مقاله می خواهیم روش های نگهداری و مراقبت از قفسه های انبار و همچنین کمدهای بایگانی ریلی در اوژن سیستم جهان را برای شما به تفصیل بیان کنیم.

اطلاعات بیشتر...

نحوه محاسبه فضای انبار

برای اینکه بتوانید تصمیم درستی در مورد نحوه ی قفسه بندی انبار و ذخیره سازی اقلام خود در انبار بگیرید نیاز است که نحوه ی محاسبه ی فضای انبار را بدانید و نسبت به امکاناتی که دارید، دست به انتخاب بزنید.

اطلاعات بیشتر...

چرا قفسه فلزی مشبک را برای انبار خود انتخاب می کنیم؟

قفسه فلزی مشبک، با مزایایی همچون: دوام و انعطاف پذیری بالا، راحتی نصب و سهولت در جابجایی انبار، افزایش امنیت کارکنان و محصولات نقش بسزایی در قفسه بندی انبار دارد.

اطلاعات بیشتر...

قهرمانان فراموش شده اقتصاد: چرا انبارهای بهتر، کلید رشد آفریقا خواهند بود؟

انبار، یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در قاره آفریقا، پتانسیل بالایی برای رشد اقتصادی آن درون خود نهفته دارد. در این مقاله به تحول انبارداری در رشد اقتصاد خواهیم پرداخت.

اطلاعات بیشتر...

قیمت قفسه فلزی را چگونه به دست آوریم؟

قیمت قفسه فلزی با توجه به نوع مواد استفاده شده در آن، تعداد طبقات، پیچیدگی در نصب و اندازه ی آن نیز محاسبه می شود.

اطلاعات بیشتر...

مزایای قفسه انباری راک به منظور بهبود کارایی انبار شما

استفاده از قفسه انباری راک، یکی از بهترین انتخاب ها برای انبارهای در حال رشد و توسعه می باشد که مدیران انبار می توانند قبل از فکر به جابجایی و تغییر مکان انبار به تغییرات انبار و بهینه سازی محیط بپردازند.

اطلاعات بیشتر...

عوامل تاثیرگذار در انتخاب قفسه فلزی

اگر نگاهی به انبارهای نگهداری مواد و محصولات بیندازیم متوجه می شویم که اغلب آن ها از جنس قفسه های فلزی هستند، امروزه کیفیت قفسه های انبار نقش بسیار مهمی را در ایمنی و صرفه جویی هزینه های انبار ایفا می کند. قفسه های فلزی علاوه بر افزایش دید و قابلیت اطمینان، مزایای دیگری را نیز به همراه دارد که به ویژه در انبارها، کارخانه ها و محیط های صنعتی امروزی سودمند است. استفاده از فولاد در قفسه بندی انبار یکی از کارآمدترین فلزهایی است که تا به حال امتحان خود را به خوبی پس داده است. فولاد مزایای مختلفی مانند ثبات، دوام و قابلیت اطمینان نسبت به بیشتر مواد دیگر را فراهم می کند. حال می خواهیم در مورد اینکه چرا باید قفسه بندی انبار خود را از جنس فلز باکیفیت انتخاب کنیم، صحبت کنیم. با اوژن همراه باشید.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی FIFO در مقابل LIFO

نوع سیستم قفسه بندی انباری که برای انبار خود انتخاب می کنید می تواند تأثیر بسزایی بر ظرفیت قفسه بندی انبار، مدیریت موجودی و بهره وری انبار داشته باشد. انتخاب نوع مناسب سیستم قفسه بندی انبار برای انبار شما، چه LIFO و چه FIFO ، به انواع محصولاتی که قفسه بندی می کنید و همچنین فرایندهای انبار شما بستگی دارد.

اطلاعات بیشتر...

چگونه فضای انبار را با قفسه بندی عمودی به حداکثر برسانیم؟

اگر در مشاغلی هستید که دارای انبار هستند، مطمئنا از مشکل مشترک اکثر صاحبان و مدیران انبار باخبر هستید. اکثر آن ها با چالش کمبود فضا روبرو هستند و به دنبال به حداکثر رساندن فضای قفسه بندی و به حداقل رساندن هزینه های عملیاتی هستند. راه حلی ساده برای رویارویی با این چالش به ظاهر مشکل وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اطلاعات بیشتر...

چگونه متوجه آسیب قفسه انبار شویم؟

آسیب قفسه انبار معمولاً مشهود است. وقتی یک یا چند سازه خم، پیچ خورده یا کاملاً شکسته شود، خیلی راحت می توانیم آن را مشاهده کنیم و آسیب دیدگی را بررسی نماییم. با این حال، تشخیص برخی آسیب قفسه ها گاهی اوقات دشوارتر است و آنچه ممکن است یک مسئله جزئی یا ناچیز به نظر برسد در واقع یک مشکل جدی است. خساراتی از جمله این موارد، حادثه ای است که در انتظار وقوع است.

اطلاعات بیشتر...

چه هنگامی قفسه های پالت راک را جایگزین یا تعمیر کنیم؟

جایگزینی یا تعمیر قفسه های انبار یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دغدغه های هر کسب و کاری می باشد. بدین منظور در این مقاله بیان می کنیم که چه هنگامی قفسه های پالت راک را جایگزین و یا تعمیر کنیم. با ما همراه باشید.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار در ذخیره سازی ورق های فلزی

وقتی ورق های فلزی به درستی در انبار قفسه بندی نشوند، مشکلات پیچیده ایی در قفسه بندی انبار به وجود می آورند. اولین مشکلی که به وجود می آید، نحوه ی انتقال ورق های فلزی است. مواردی همچون: سنگینی، بزرگ بودن و منعطف بودن ورق های فلزی چالش هایی را به وجود می آورند، خصوصا زمانی که آن ها را روی کف انبار نگهداری و ذخیره کنیم. اندازه ورق، وزن آن و نحوه ی جابجایی آن هر کدام می تواند تبدیل به یک فعالیت طولانی شوند که از لحاظ ایمنی هم خطرناک باشد.

اطلاعات بیشتر...

مبانی طراحی و قفسه بندی انبار بر اساس GMP

در طراحی یک انبار دارویی بر اساس GMP، دانستن نوع ذخیره سازی و بهینه سازی انبار یکی از اموری است که باید به آن ها توجه خاصی شود. انبارداری در صنعت دارو، در عین حال که بسیار مهم و از الزامات می باشد، متاسفانه غالبا نادیده گرفته می شود.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی سالن پرورش قارچ

یکی از مهم ترین مواردی که در پرورش قارچ باید به آن توجه شود، انتخاب سالن پرورش قارچ مناسب است. قفسه بندی سالن پرورش قارچ به دنبال آن، می تواند دغدغه ی پرورش دهندگان قارچ باشد. سالن پرورش قارچ باید در محیطی به دور از هر گونه آلودگی محیطی – زیستی بنا شده باشد. سالن های پرورش قارچ عموما در مناطقی دور از شهر مستقر هستند.

اطلاعات بیشتر...

15 نکته برتر برای نصب قفسه راک انبار

آیا شما در حال نصب قفسه راک انبار خود هستید؟ در این صورت، بهتر است که همه چی برای اولین بار چک شود تا عملیات نصب درست انجام شود. تنها گامی که نمی توانید آن را نادیده بگیرید، ایمنی قفسه های پالت راک به روش صحیح و استاندارد می باشد. این گام برای اطمینان از ایمنی محصولات و همچنین نیروی کار شما بسیار حیاتی است. در این مقاله ما به بررسی 15 مورد از مهم ترین ملاحظلاتی که باید در نصب قفسه راک انبار خود درنظر بگیرید، می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

اهمیت و ویژگی پوشش کف مناسب انبار

منظور از پوشش کف مناسب، مقاومت در برابر بارگذاری و انتقال صحیح بار، از کف انبار به سمت پایین (زمین) است به نحوی که بارها به خاک زیر پی منتقل شوند. تعیین ویژگی های کف، نیازمند برآورد موقعیت دقیق پایه های قفسه ها می باشد، به گونه ای که بار نقطه ای متمرکز ناشی از قفسه ها، در محاسبات منظور شده و بر اساس لنگر خمشی ایجاد شده در زیر سطح پایه ها، عمق و مشخصات فونداسیون تعیین می گردد.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  6  بعدی  آخرین
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی