» مقالات » نگهداری کالا

قفسه بندی انبار سنگین

قفسه بندی انبار سنگین در انواع قفسه بندی پالت راک برای ذخیره بارهای سنگین و حجیم مورد استفاده قرار می گیرد که در اینجا به انواع این نوع قفسه بندی و مزایای آن می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

اجزای قفسه بندی پالت راک

اجزای قفسه بندی پالت راک عبارتند از: صفحه پایه یا پایه کف، ستون یا پست، برسینگ یا مهاربند، لنگرهای پیچ و مهره، قاب ها، ناخونی و غیره. قفسه پالت راک یکی از پرکاربردترین سیستم های ذخیره سازی مواد در انبارهای بزرگ، مراکز توزیع، کارخانه های تولیدی و سایر تأسیسات ذخیره سازی بوده است.

اطلاعات بیشتر...

امنیت قفسه های فلزی و انبارها

ایمنی در برابر آتش در انبارها و قفسه های فلزی، اقدامات بکار گرفته شده، محافظت های فعال و غیرفعالی که از قفسه های فلزی و انبارها می توانیم داشته باشیم و سیستم های آتش نشانی و اطفای حریق اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی را با هم در این مقاله بررسی می کنیم.

اطلاعات بیشتر...

استاندارد قفسه بندی انبار

امروزه تنوع زیادی از سیستم های قفسه بندی انباردر دسترس است، بنابراین هنگام تهیه قفسه، برای تجهیز انبار خود باید مواردی را درنظر گرفت. اینکه چه مواردی را باید درنظر گرفت؟ استانداردهای قفسه بندی انبار مناسب ما چیست؟ و اینکه هر کدام چه ویژگی هایی باید داشته باشند را به تفصیل در این مقاله تشریح می کنیم.

اطلاعات بیشتر...

چه نوع دسته بندی هایی از انبار وجود دارد؟

انبار مکانی برای ذخیره سازی و نگهداری کالا و اقلام مورد نیاز هر سازمان است. بنابراین حائز اهمیت است که بدانیم چه نوع دسته بندی هایی از انبار وجود دارد. در این مقاله به توضیح انواع انبارها بر اساس دسته بندی کالاهایی که در آن ها نگهداری می شود و همچنین مالکیت آن ها می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار قطعات یدکی

نقش انبار قطعات یدکی، انبار کردن تمام قطعات ضروری، مواد و ابزارهای لازم برای حفظ و نگهداری از خط تولید برای بهره برداری درست از مواد می باشد.

اطلاعات بیشتر...

اصول ایمنی کار با پالت در انبارها

رعایت ایمنی در استفاده از پالت ها در قفسه بندی انبار به دلیل تحمل وزن بالای هر پالت، ارتفاع ذخیره سازی و طبیعت غیرقابل پیش بینی محیط انبار اهمیت بالایی دارد.

اطلاعات بیشتر...

سیستم قفسه بندی متحرک انبار چیست؟

در سیستم قفسه بندی متحرک انبار تمرکز اصلی طراحی آن بر تأمین فضای ذخیره ‌سازی ایمن، مقرون به صرفه و ذخیره سازی بهینه کالاها در هر اندازه و وزنی می باشد.

اطلاعات بیشتر...

بهترین سیستم قفسه بندی انبار صنعتی چیست؟

امروزه دسته های مختلفی از سیستم قفسه بندی انبار صنعتی در بازار وجود دارد بنابراین مهم است که قبل از خرید با انواع آن آشنا شوید و بهترین را انتخاب نمایید.

اطلاعات بیشتر...

طبقه بندی کالا در انبار

انبار قلب تجارت شماست. بنابراین انبار سازمان یافته و طبقه بندی کالا در انبار از مواردی می باشد که می تواند در کسب و کار شما دارای اهمیت زیادی باشد.

اطلاعات بیشتر...

انبار و انبارداری چیست؟

انبار و انبارداری می توانند نقش مهمی در مواجهه با دریافت به موقع محصول، جریان عادی تولید، ثبات قیمت محصول و نگهداری داشته باشد که نقش آن در تجارت غیرقابل انکار می باشد و این امر نیاز به برنامه ریزی دقیق برای استفاده به موقع و حداکثر از امکانات دارد. در این مقاله به عناصر انبارداری، لوازم حمل و نقل در انبار، مزایا و عملکرد انبارداری می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

تاریخچه انبارداری

تاریخ انبارداری در ایران تنوع و پیچیدگی سازمان ها موجب مشکلات و مسائل مختلفی شد.

اطلاعات بیشتر...

خود اشتعال کالا در انبار

با مطالعه گزارش های آتش سوزی، متوجه می شویم که وقتی یک منبع خارجی مانند شعله، جرقه یا گرما موجب شعله می شود، آن را یک آتش سوزی کنترل می نامند، و زمانی که هیچ منبع خارجی وجود نداشته باشد، این فرآیند سوزش خودکار (خودکار جرقه) نامیده می شود.

اطلاعات بیشتر...

نکات ایمنی در انبارها

رعایت امنیت در انبار بخش جدایی ناپذیری از تامین امنیت کارکنان انبار و کالاهای موجود در انبار می باشد. به همین منظور در این مقاله راهنمای جامعی از این موارد را گرد هم آورده ایم تا بیشتر با نکات ایمنی در انبارها آشنا شویم.

اطلاعات بیشتر...

انبارداری نوین

سیستم های انبارداری به طور گسترده ای براساس نوع کاربر و جامعه مورد استفاده قرار می گیرند و در بسیاری از جوامع انبارها هنوز هم به طور سنتی مدیریت می شوند، در حالیکه بعضی انبارها به طور کامل و بدون نیاز به نیروی کار به طور کامل خودکار و مکانیزه می شوند و از طریق سیستم های تحویل و دانلود خودکار، محصولات و نرم افزار مدیریت شد. این سیستم ها معمولا در انبارهای کم دما کار می کنند یا در مناطقی که هزینه زمین بسیار گران است، از آنجا که امکان استفاده از ارتفاع در این سیستم ها وجود دارد.

اطلاعات بیشتر...

نیروی انسانی در انبار

نیروی انسانی در انبار باید شرایط زیر را دارا باشد:

اطلاعات بیشتر...

بارکد در مدیریت انبار

با استفاده از بارکد مدیریت و کنترل جریان کالا در انبار را می توان بررسی کرد:

اطلاعات بیشتر...

فناوری (آر اف ای دی ) در انبارها

یکی دیگر از فن آوری های مبتنی بر رادیو برای ردیابی و شناسایی اشیاء استفاده شده است با استفاده از این فن آوری، اقلام را می توان در انبار با برچسب گذاری برچسب در هر مورد یافت می شود.

اطلاعات بیشتر...

مزایای استفاده صحیح از انبارداری

ایجاد یک سیستم انبارداری مناسب در سازمان دارای مراحل زیر می باشد:

اطلاعات بیشتر...

چیدن و انبار کردن کالا

یکی از رایج ترین و در عین حال منطقی ترین روش جمع آوری کالاهای انبار برای ایجاد نظم و استفاده مطلوب - در زمان تجارت بسیار موثر است. همچنین گفته شده است که کالاها نیز در یک مکان خاص نگهداری می شوند.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  6  بعدی  آخرین
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی