» مقالات » نگهداری کالا » نگهداری کتابخانه

نگهداری کتابخانه

نگهداری کتابخانه

نگهداری کتابخانه

اغلب واژه های حفاظت و حفاظت به جای آن استفاده می شود و به نظر می رسد تمایز واضح بین این دو واژه وجود ندارد. اصطلاح نگهداری یک اصطلاح خاص و عینی است، در حالی که اصطلاح حفاظت معنای وسیع تر دارد که شامل شرایط حفاظت، نگهداری و تعمیر است. حفاظت از مواد کتابخانه بخشی از موضوع وسیع تر به نام حفاظت از اموال فرهنگی یا حفاظت از میراث فرهنگی است. برخی از مورخان برجسته به دنبال حفاظت در رنسانس و کشف ویرانه های بمبئی و هركولانوم برخی دیگر ادعا می کنند که تاریخ حفاظت و نگهداری یک فرضیه تمدن بشری است و ریشه در تفکر است که انسان ها از گذشته یاد می گیرند و آثار پیشینیان مهم و ارزشمند در حفظ و حفظ آن هستند. کتابخانه ها و سازمان های دیگر که مجموعه ای از خدمات بایگانی را ارائه می دهند، نقش کلیدی در جمع آوری و حفظ اسناد انسانی ایفا می کنند. البته این بدان معنا نیست که هرچه ارزش حفظ حفظ شده توسط کتابخانه ها یا هر کتابخانه جمع آوری شود، لزوما ارزش حفظ آن است.

در دهه 1980، با پشتیبانی چندین سازمان حرفه ای، سازمان های دولتی و برنامه های خصوصی، حفاظت و نگهداری در ایالات متحده و دیگر کشورها گسترش یافت. نقش اصلی توسط انجمن آمریکایی بایگانی سازان، انجمن آمریکایی کتابداران، انجمن کتابخانه های پژوهشی، شورای منابع کتابخانه و دفتر برنامه های حفاظت و حفاظت از کتابخانه ملی بازی کرد. انگیزه و انگیزه بعدی توسط اهدای مستقیم به کتابخانه های خاص برای حمایت از پروژه های خاص توسط موسسات مانند صندوق ملی علوم انسانی، کمیسیون ملی انتشارات و اسناد تاریخی و وزارت آموزش و پرورش (تحت عنوان فصل دوم قانون آموزش عالی)، توسعه یافته است. بنیاد اندرو مولون در حال کار بر روی موضوعاتی مانند برگزاری دوره های تخصصی برای نگهداری و نگهداری حرفه ای ها و مدیران و مدیران این برنامه ها، ایجاد امکانات تعمیر و نگهداری و کمک به برنامه های ذخیره سازی اطلاعات مشترک از طریق میکروسکوپ است.

در سال 1984 تنها تعدادی از کتابخانه های بزرگ و کنسرسیوم کتابخانه پست های اداری را برای هدایت برنامه های سازمانی از جمله دانشگاه شمال غرب، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه کرنل، دانشگاه ایالتی اوهایو، دانشگاه ایالتی نیویورک و شبکه کتابخانه جنوب شرقی تاسیس کرد. در سال 1983، کتابخانه بریتانیا مسئولیت اداری خود را برای حفاظت و نگهداری به عهده گرفت، و در سال 1984، اداره حفاظت و نگهداری ملی برای کمک به بهتر نگهداری مجموعه های کتابخانه در سراسر انگلستان تاسیس شد. در سال 1984، در نیویورک، طبق یک قانون که نقطه عطفی بود، کمک های سالانه 90،000 دلار برای پنج سال متوالی به 11 کتابخانه تحقیقاتی جامع در آن کشور اختصاص یافت.

در دهه 1960، نگهداری و نگهداری مواد کتابخانه و بایگانی به عنوان یک ضرورت بزرگ برای اکثر کتابخانه های تحقیقاتی مورد توجه قرار نگرفت. بزرگترین تاثیر در گسترش آینده این منطقه در ایالات متحده به دلیل سخنان ویلیام وارنر است. بارو، براساس تحقیقاتش در این زمینه، در سال 1959 تحت عنوان >نابودي مخازن كتاب: علل و راه‌هاي درمان: دو مطالعه درباره دوام كاغذ كتابمنتشر شد. او اظهار داشت که اکثر کتاب های منتشر شده در نیمه اول قرن بیستم در قرن بعدی دست نخورده باقی خواهد ماند. انگیزه اصلی این دو حادثه در سال 1966 رخ داد. اولین حادثه آتش سوزی در معبد یهودیان در نیویورک بود که در آن 70،000 کتاب سوزانده شد و به 150،000 نفر دیگر آسیب رساند؛ یکی دیگر از سیلاب رود آرنو در فلورانس ایتالیا، که حاوی 1000000 جلد کتاب بود، آب گرفت. ذخیره سازی زمین و طبقه همکف در کتابخانه مرکزی مرکزی فلورانس زیر آب بود. کتاب های آسیب دیده شامل 150،000 جلد مجموعه ماگلیابکیانا بود که در قرن 17 توسط انسان شناسان فلورانسی برای ایجاد اولین کتابخانه عمومی در ایتالیا جمع آوری شد. این رویدادها به ما آسیب پذیری کتاب ها، به ویژه آنهایی که دارایی های فرهنگی هستند، یادآوری می کنند. این حوادث به ایجاد روش های نجات اضطراری برای آب آسیب دیده کمک کرده است و کتابخانه را به گسترش فعالیت های خود در زمینه هایی مانند برنامه ریزی آمادگی حوادث و دستورالعمل های بازیافت برای آسیب رساندن مواد خطرناک منجر شده است.

منبع: www.ozhanco.com

بازگشت به لیست
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی