» مقالات » نگهداری کالا » مجموعه انبار

مجموعه انبار

مجموعه انبار

مجموعه انبار

به طور کلی، انبار محلی است که یک یا چند نوع محصول تجاری، صنعتی، مواد اولیه یا محصولات مختلف به طور منظم، طبقه بندی شده و در آن برای مدتی از زمان نگهداری می شود.
کالا
هر گونه لوازم، قطعات یدکی ماشین آلات، ماشین آلات تولید، مواد اولیه، محصولات نیمه تمام، محصولات نهایی، تجهیزات تولید و تولید، مواد مصرفی غیر مستقیم، تولید و تولید، تجهیزات کامپیوتری، لوازم اداری، کالاهای تجاری برای تولید یا حمایت از تولید یا فروش یا خدمات استفاده می شود و تحت کنترل انبار هستند، کالاهای نامیده می شوند.
معرفی انبارداری
انبارداری یک کار مهم و بسیار حرفه ای است. محصولات و موجودی انبار باید تحت کنترل یک انبار باشد. اگر چه کالاها یکی از مهمترین عوامل هزینه هستند که به طور متوسط ​​55٪ کالاهای تولیدی را تشکیل می دهند. به همین دلیل است که شرکت های صنعتی تا حدودی مجهز به ارائه و خرید و نگهداری مواد هستند. موجودی محصولات موجودی باید به طور مرتب در یک مکان امن و غیر خطرناک نگهداری شود تا در صورت نیاز به راحتی قابل دسترسی باشد. نوع و میزان مواد و حداقل و حداکثر موجودی هر مورد، تعیین شده توسط مدیران فنی، باید به طور مداوم ذخیره شود.
مسئولیت انبارداری نباید به افراد غیر مجاز به انبار، مانند پیمانکار یا سرپرست کارگاه، داده شود. باید به مسائل مربوط به انبار و انبارداری توجه کرد.
انبارداری دریافت کالاها یا کالاها از خارج از کشور (از قسمتهای مختلف شرکت یا دیگران خارج از شرکت) و نگهداری آنها در مطابق با قوانین انبارداری است که تسهیل تحویل (صدور) و تحویل (ورود) را با حداقل مقدار زمان و تلاش نیاز و تحویل کالا و کالاها مورد نیاز توسط قطعات یا خریداران به آنها در حداقل زمان ممکن بر اساس اسناد حقوقی.
ذخیره سازی کمک که علاوه بر مهارت انبار، می تواند کالاها را وارد انبار کند، در حال حرکت و برداشتن آنها، ذخیره انبار، دادن اطلاعات به واحد سفارشات، تحویل کالا و رعایت قوانین انبارداری.
جنبش که شامل فعالیتی است که از زمانی که کالاها وارد انبار می شوند و در جای مناسب قرار می گیرند تا زمانی که کالا انبار را ترک کنند، انجام می شود.
سیستم اطلاعات انبار به عملیات کالا در انبار اشاره دارد و همچنین نظارت بر کنترل های ضروری در مراحل مختلف عملیات براساس رویکرد منطقی و سیستماتیک است. یا، به عبارت دیگر، راه منطقی برای ایجاد و نگهداری کالاهای مورد نیاز است.
 
منبع: www.ozhanco.com
بازگشت به لیست
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی