» مقالات » نگهداری کالا » شرایط عمومی انبارها

شرایط عمومی انبارها

شرایط عمومی انبارها

شرایط عمومی انبارها

 
الف: وضعیت طبیعی انبارها
انبارها باید بر اساس وضعیت طبیعی هوا، درجه حرارت و تبرید، ترافیک بر اساس نوع و ماهیت کالاها و کالاها که در آن قرار داده شده اند، و مشاهده هوا، درجه حرارت، خنک، گرد و غبار، روشنایی و روشنایی تمیز کردن و بهداشت، سر و صدا و دیگر مسائل مربوط به ایمنی مربوط به محیط زیست و فضای ذخیره سازی، و از لحاظ فضای فیزیکی و مکان برای کارکنان انبار، امکانات حمل و نقل مانند لیفتراک، چرخ ها به صورت دستی، قطعات بزرگ و همچنین کنترل از راه دور ورود و خروج و حمل و نقل افراد مختلف و غیر کارکنان باید به اندازه کافی برای مشکالت در نظر گرفته شود و کالاها را انتخاب نکنید و تحویل ندهید.
 
ب: وضعیت ذخیره سازی :
به منظور محافظت از سرقت، آتش سوزی، پراکندگی موجودی به علت وجود اقلام خورنده یا توجه به علائم ایمنی بسته ها، کالا باید به خوبی مورد توجه و محافظت قرار گیرد، بنابراین از نظر حفاظت:
انبارها باید مستقل و ایمن باشند، پنجره های باز و بسته فقط باید از داخل باشند و دیوارها غیرقابل دسترسی باشند.
انبارها باید از نظر سرقت، آتش سوزی و سایر خسارت ها بیمه باشند.
انبارها باید از لحاظ تجهیزات ایمنی، از جمله نصب و راه اندازی آلارم آتش، آتش خاموش کننده ها مانند آتش خاموش کننده های حاوی شن و ماسه و انواع خاموش کننده های دستی، کپسول های دی اکسید کربن، هیدروکربن ها، لامپ های هالوژن و تجهیزات نظیر لوله های آب فشار بالا موتور نردبان و آتش خاموش کننده ها و آتش خاموش کننده ها، خاموش کننده های اسیدی، کمربند و غیره، به طوری که می توان آنها را در صورت خطر استفاده کرد.
در محفظه های ذخیره سازی که خطر تراکم هوای ضعیف را دارند، تأمین مصرف برق الکتریکی مانند تهویه یا بازخورد هوا لازم است تا امکان فراهم بودن هوا داخل شود.
ورود و خروج افراد دیگر باید با توجه به معیارهای خاص یا با مجوز مقامات مشخص شود، فقط در مواردی که نیاز به چنین کاری احساس می شود. صادرات کالاها از انبار باید  محل مخصوص به منظور کنترل کالاها تحویل داده شود.
 
 
منبع: www.ozhanco.com
بازگشت به لیست
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی