» مقالات » نگهداری کالا » مواد قابل اشتعال و انفجار در انبار

مواد قابل اشتعال و انفجار در انبار

مواد قابل اشتعال و انفجار در انبار

مواد قابل اشتعال و انفجاردر انبار

 
با توجه به ذخیره و دفع مواد قابل اشتعال و مواد منفجره بدون در نظر گرفتن نوع و کاربرد آنها باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
انبار باید به اندازه کافی تهویه و انعطاف پذیر باشد تا رطوبت هوا داخل انبار را در صورت نشت و انتشار مواد قابل اشتعال برای جلوگیری از آتش سوزی و آلودگی، مسمومیت و خنک نگه داشتن پرسنل ذخیره سازی ایجاد کند. برای گرم کردن کارکنان در چنین انبارها، از گرمایش الکتریکی با شعله یا بخار گرم استفاده کنید.
مواد قابل اشتعال باید در فروشگاه هایی که جدا از سایر مواد و مواد هستند، نگهداری شوند و مواد اکسید کننده قوی و مواد منفجره و مواد مورد استفاده در شرایط رطوبت حرارت را تحت درمان قرار دهند و یا با آنها ترکیب شوند. آنها خود را می سوزانند، جدا می کنند.
تخته ها (خطر آتش سوزی) و (سیگار کشیدن ممنوع) باید در مکان های مناسب و قابل توجه نصب شوند. برای روشنایی، سیمهای استاندارد و چراغ ضد شعله استفاده می شود و سوئیچ ها و سوکت ها به عنوان یک ضد یخ انتخاب می شوند.
ساختمان انبار در برابر مصالح ساختمانی مقاوم است و ساختار فلزی انبار به زمین و با توجه به برق استاتیک برق رعد و برق متصل می شود.
 
مقاله خود اشتعال در انبار را مطالعه نمایید.
در مورد آتش سوزی و انفجار، تمام مواد قابل اشتعال خطرناک هستند و به علت پراکندگی بخار و یا گرد و غبار قابل اشتعال، انفجار شدید ایجاد می شود.
برای حفظ چنین محصولاتی در ساختمان حفظ حریم خصوصی (50 حیاط) لازم است که دیگر انبارها نصب شوند و برای این منظور باید در فاصله یکصد متر از انبار مواد منفجره هشدار انفجاری نصب شود علامت گذاری و سیگار کشیدن.
برای جلوگیری از انفجار، حداکثر 5 جعبه مواد منفجره باید با هم هماهنگ شوند، در حالی که ارتفاع هر ردیف نباید بیش از 6 فوت باشد و مواد منفجره و مواد منفجره باید در یک مکان ذخیره شوند. همچنین هنگام برداشتن مواد انفجاری، شما باید روی صندلی ها بکشید، صندوق عقب بکشید و بکشید. استفاده از ابزار و تجهیزات فولادی و فولادی در مواد منفجره ممنوع است و برای باز کردن جعبه ها باید از آن استفاده کرد.
 برای اینکه از امنیت قفسه های فلزی و انبارها در مقابل آتش آشنایی بیشتری پیدا کنیم. توصیه می کنیم که این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.
 
منبع: www.ozhanco.com
بازگشت به لیست
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی