» مقالات » ویروس کرونا-مقاله » چگونه ازون ویروس کرونا را ازبین می برد؟

چگونه ازون ویروس کرونا را ازبین می برد؟

 

چگونه ازن ویروس کرونا را از بین می برد؟

 

چگونه ازون ویروس کرونا را ازبین می برد؟

ویروس کرونا؛ موضوع اصلی اخبار امروزه است و ما هر روز در مورد مرگبار بودن این ویروس می آموزیم. روش هایی زیادی برای ضد عفونی کردن وجود دارد اما استفاده از گاز ازون برای ازبین بردن پاتوژن هایی مانند: آنفولانزا، سارس و ویروس کرونا اثربخشی 99% دارد. این ماده قویترین ماده ضد عفونی کننده طبیعی است و هیچ ماده جانبی مضر پس از استفاده از آن باقی نمی ماند.

معمولا ویروس ها ذرات بسیار ریز و مستقلی هستند که از بلورها و میکرومولکول ها ساخته شده اند و ساختار آن ها به گونه ایی می باشد که فقط در سلول میزبان تکثیر می شوند. coronavirus جدید یک ویروس پاکت دار یا همان پوشش دار در نظر گرفته شده است. ویروس های پاکت شده معمولاً نسبت به واکنش های فیزیکی و شیمیایی حساس هستند. در مطالعات گذشته، 99 درصد ویروس ها پس از 30 ثانیه بعد از قرار گرفتن در معرض ازن آسیب دیده یا از بین رفته اند. ازن با انتشار و نفوذ درون پوشش پروتئین به هسته اسید نوکلئیک، ویروس ها را از بین می برد و در نتیجه باعث آسیب RNA ویروسی می شود. در غلظت های بالاتر، ازن پوسته پروتئین خارجی را با اکسیداسیون از بین می برد.

 

کرونا ویروس چیست؟

کورو ویروس ها باعث عفونت حاد، مشکل تنفسی یا همان سرماخوردگی می شوند. این ویروس از چربی و پروتئین تشکیل شده است که کروی شکل می باشند. این ویروس از طریق مخاط بدن انتقال میابد و درسلول میزبان تکثیر می شود. در واقع درمانی برای این بیماری وجود ندارد. با از بین بردن ساختار پاکتی این ویروس می توان انتقال و گسترش آن را کاهش داد.

ثابت شده است كه گاز ازون زمانی که برای ضد عفونی كردن مناطق بزرگ استفاده شده است باعث از بین رفتن كرونا ویروس SARS می شود. از آنجا که ساختار coronavirus جدید 2019-nCoV تقریباً یکسان است، بنابراین می توان اطمینان یافت که نیز روی coronavirus جدید کار خواهد کرد و استفاده از آن ایمن می باشد.

در حال حاضر، بیش از 17 مطالعه علمی وجود دارد که ثابت می کنند گاز ازن می تواند ویروس SARS را از بین ببرد.

 

مقاله گاز ازون چیست را برای آشنایی بیشتر با ازون مطالعه نمایید.

 

گاز ازون

گاز اوزون (O3) که در اواسط قرن نوزدهم کشف شد، یک مولکول متشکل از سه اتم اکسیژن در یک ساختار پویا ناپایدار به دلیل وجود حالات مزومریک است. اگرچه O3 دارای اثرات خطرناکی است، اما محققان معتقدند که این اثرات درمانی زیادی دارد. ازون درمانی بیش از یک قرن مورد استفاده قرار گرفته و به شدت مورد مطالعه قرار گرفته است. اثرات آن اثبات شده، سازگار، ایمن و با عوارض جانبی حداقل و قابل پیشگیری است. O3 برای ضد عفونی و درمان بیماری استفاده می شود.

مکانیسم اقداماتی ازن با غیرفعال کردن باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، مخمرها و تک یاخته ها، تحریک متابولیسم اکسیژن، فعال سازی سیستم ایمنی بدن است. اشکال دارویی در حالت گازی تا حدودی غیرمعمول است، و به همین دلیل است که برای استفاده ایمن از O3 باید تکنیک های مخصوص استفاده را تهیه کرد. در کاربردهای محلی همانند درمان زخم های خارجی، کاربرد آن در قالب یک حمام گازی O3 از طریق پوست از خود به عنوان عملی ترین و مفیدترین روش اثبات شده است.

 آب اوزونیزه، که استفاده آن به ویژه در پزشکی دندانپزشکی شناخته شده است، به صورت بهینه به عنوان اسپری یا کمپرس استفاده می شود. بیماری های درمان شده شامل زخم های آلوده، اختلالات گردش خون، شرایط سالمندان، تخریب ماکولا، بیماری های ویروسی، روماتیسم / آرتروز، سرطان، SARS و ایدز است.

محققان دریافتند كه جدیدترین نوع كورونویروس COVID 19 تا 80% شبیه به ویروس SARS در توالی ژنوم آن است. بنابراین پیش بینی می شود که ازن به همان اندازه در پیشگیری و کنترل انتشار گونه جدید کورنا ویروس مؤثر باشد.

 

رابرت اسمیت رئیس جمهور انگلیس و مدیرعامل Quail Systems می گوید:

"ازن ثابت شده است كه كورونویروس SARS را می كشد. کرونا رشته آرایش مشابه SARS دارد. بنابراین، ما پیش بینی می کنیم که ازن ممکن است رشته جدید، قوی تر، COVID-19 را از بین ببرد.

"برای چندین دهه، ما دیدیم که ازن امن ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه برای محافظت از مردم با کشتن ویروس های خطرناک و سایر تهدیدات است."

 

99% ویروس ها در 30 الی 50 ثانیه با در معرض قرار گرفتن گاز ازون از بین میروند.

 

خواص ضد ویروسی و ضد میکروبی ازن به خوبی ثبت شده است، اگرچه مکانیسم های عمل به خوبی درک نشده اند، و می توان چندین هدف میکرومولکولی را درگیر کرد. محلول های آبی ازون به عنوان ضد عفونی کننده در بسیاری از موقعیت های تجاری، از جمله تصفیه فاضلاب، لباس های شسته شده و فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

ازون مواد شیمیایی را به ذرات اساسی، طبیعی که وجود دارد تجزیه می کند و اکنون در صنعت ضد عفونی کننده هوا و آب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. فن آوری ازن مزایای زیادی را ارائه می دهد و در دمای اتاق مؤثر است، هیچ اثری از مواد شیمیایی باقی نمی گذارد (ازن به اکسیژن تبدیل می شود) و با باکتری های بیماری زا و سایر میکروارگانیسم ها مانند ویروس ها مقابله بسیار قوی وجود دارد.

علاوه بر این، استفاده منظم ازون باعث صرفه جویی در استفاده از مواد شیمیایی، انرژی و آب می شود.

 

بنابراین ازون یک ترکیب طبیعی است، به راحتی در محل از اکسیژن یا هوا ایجاد می شود و با نیمه عمر حدود 20 دقیقه به اکسیژن تجزیه می شود (10 دقیقه بسته به محیط)، به عنوان یک گاز می تواند به تمام مناطق داخل یک اتاق، از جمله نواحی، لامپ ها، پارچه ها و قسمت های زیرین مبلمان نفوذ کند، بسیار کارآمدتر از اسپری های مایع و محلول های ضدعفونی کننده است.

ازون در حال حاضر از اساسی ترین موارد مورد نیاز در سراسر جهان است و به طور مرتب در ضد عفونی کننده فضاهای مختلف که رفت و آمدد زیادی از مردم وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

بیمارستان ها، آمبولانس ها و حمل و نقل عمومی، هتل ها، سالن ها، مراکز همایش، کافه ها، ایستگاه های اتوبوس، قطار، فرودگاه ها، مدارس، مهد کودک ها، خانه های سالمندان، سالن های بدنسازی، اتاق های پرو و غیره.

 

 www.ozhanco.com

نویسنده: شیدا عمادی

بازگشت به لیست
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی