» مقالات » ویروس کرونا-مقاله » چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟

چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟

چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟

 

چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟ 

 

در این روزها بیرون رفتن از خانه برای خرید مایحتاج و به محل کار رفتن، با رعایت موارد بهداشتی تنشی ایجاد کرده است. اکنون می توانیم بگوییم که در خانه بیش از حد همه چی غیرواقعی و در بیرون هم سورئال بنظر می رسد. ممکن است بین کمک به خود و کمک به دیگران در دوران همه گیر شدن ویروس کرونا تضادهایی ایجاد شود.

این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید با ضدعفونی کردن محیط و سطوح خانه و رعایت موارد بهداشتی شانس بیشتری برای عدم ابتلا به ویروس کرونا و انتقال آن به دیگران داشته باشید.

تمام مراکز کنترل بیماری ویروس کرونا توصیه می کنند که نسبت به ضدعفونی کردن سطوحی که بیشتر با آن ها در تماس هستیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

اکنون به مواد از بین برنده ایی می رسیم که ممکن است چگونه بر روی ویروس کرونا تاثیر بگذاردند و چه مدت این ضدعفونی کننده ها تاثیرگذار هستند و همچنین مراحل ضدعفونی کردن و رعایت موارد بهداشتی برای تمیز نگه داشتن محیط و سطوح را با هم مرور می کنیم.

 

خود را در برابر ویروس محافظت کنید.


دست هایتان را بشویید

ممکن شما یک میلیون بار یک جمله را شنیده باشید و بعد از این مقاله هم یک میلیون بار دیگر بشنوید اما بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا و یا کاهش خطر انتقال آن به دیگران شستن دست هایتان است.

ممکن است شما بعد از سرفه یا عطسه، استفاده از دستشویی و با رفتن به یک فروشگاه دست هایتان آلوده شوند. پس بهترین راهکار ضدعفونی کردن دست ها یا شست و شوی آن هاست.

مواد ضدعفونی کننده برای استفاده ی سریع و دم دستی راهکار خوبی می باشند اما ممکن است عوامل بیماری زا به طور کامل از بین نبرند، اما طبق گفته سازمان بهداشت جهانی هیچ ماده ضدعفونی کننده ایی جانشین شست و شوی دست ها به صورت صحیح نمی شود.

 

در مورد دستورالعمل های مراقبت خانگی در برابر کرونا بیشتر بدانید.

 

در خانه بمانید

حتی اگر بیمار نیستید اگر می توانید در خانه بمانید. رفت و آمد و تردد در مکان های پرجمعیت و سربسته امکان ابتلا به ویروس کرونا و همچنین انتقال را آن را تسریع می بخشد. هر چه بیشتر در خارج از خانه بمانید امکان قرار گرفتن ویروس کرونا بر روی لباس یا سطوح بدن شما بیشتر می شود.

بخش قابل توجهی از افراد مسن و همچنین افراد با بیماری های خاص وجود دارند که سیستم های مراقبتی را تحت الشعاع قرار می دهند و ممکن است به یکباره بیمار شوند.

 

قوانین مهم برای ایمن ماندن از ویروس کرونا

 1. در خانه بمانید به جز مواقع اضطراری برای تهیه غذا و مواد خوراکی
 2. در ملاعام حتما ماسک داشته باشید
 3. حداقل 1 متر از افراد فاصله داشته باشید
 4. دستان خود را حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید( در صورت عدم دسترسی با مواد ضدعفونی کننده اینکار را انجام دهید.)
 5. هنگاه سرفه یا عطسه آن را با آرنج خود بپوشانید و از لمس صورت خود خودداری کنید.
 6. سعی کنید از ماسک استاندارد استفاده نمایید، ماسک های پارچه ایی بعید است که از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند اما در صورت بروز این بیماری ممکن است به محافظت از دیگران کمک کند.

 

خانه خود را با ضدعفونی کردن از ویروس حفظ کنید

اولین چیزی که باید بدانید این است که تمیز کردن با ضدعفونی کردن دو مقوله ی متفاوت هستند. بنابراین ضدعفونی کردن خانه مقوله ایی است که در این روزها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد هرچند که بیمار نباشید.

تمیز کردن در مورد از بین بردن آلاینده ها از روی سطح می باشد ولی ضدعفونی کردن مربوط به کشتن یا از بین بردن پاتوژن ها می باشد.

اگر هر چیزی و یا هر کسی از خانه خارج و وارد شد باید ضدعفونی گردند و باید هر روز اینکار انجام گردد.

انتقال ویروس کرونا از شخصی به شخص دیگر درصد بالاتری نسبت به سطوح دارد اما طبق توصیه در رعایت موارد بهداشتی باید  حداقل روزی یکبار سطوح ضدعفونی گردند.

 

سطوحی که مورد لمس قرار می گیرند را ضدعفونی کنید

محققان دریافته اند که ویروس کرونا در سطوح مقوایی و کاغذی تا 24 ساعت و روی پلاستیک و فولاد ضدزنگ دو تا سه روز قادر به زندگی می باشد.

بنابراین تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوحی که بسیار لمس می شوند گامی است که همه ما باید برداریم، حتی اگر خانه را ترک نکنیم. در هر زمان وسایل یا افرادی که از خانه بیرون می آیند، احتمال قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا وجود دارد.

 

سطوحی در معرض لمس بالا هستند برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن روزانه:

 • درب
 • سطوح میز
 • صندلی های ناهار خوری
 • پیشخوان آشپزخانه
 • پیشخوان حمام
 • شیرآلات و دستگیره های شیر آب
 • توالت (صندلی و دسته)
 • سوئیچ ها و کلیدها
 • کنترل از راه دور تلویزیون
 • کنترل کننده های بازی

 

 این موارد در خانه هر فردی می تواند متفاوت باشد، بنابراین فقط در مورد سطحی که بیشتر با آنها تعامل دارید فکر کنید. برای من ، این موارد شامل موارد فوق، به علاوه سطوح میز و پد ماوس می باشد. اکنون که می دانید چه چیزهایی را تمیز کنید، در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

 

ابتدا تمیز کنید، سپس ضد عفونی کنید:

ابتدا سطوح را تمیز کرده و هرگونه آلودگی، گرد و غبار یا مواد زائد را از بین ببرید. می توانید این کار را با پاک کردن آنها با آب صابون (یا اسپری تمیز کننده) و یک حوله دستی انجام دهید.

سپس یک ضد عفونی کننده با سطح مناسب اعمال کنید. سریع ترین و آسان ترین راه برای انجام این کار، دستمال مرطوب ضد عفونی یا اسپری ضد عفونی کننده است.

فقط اضافه کردن این موارد به کارهای روزمره شما می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت برای شما و سایر افراد خانواده شما کمک کند. اگر در حال حاضر دسترسی به مواد ضد عفونی کننده ندارید، فقط با صابون یا مواد تمیز کننده ای که دارید کار کاملی انجام دهید.

سازمان حفاظت محیط زیست لیست کاملی از مواد ضد عفونی کننده  ایی است که باعث نابودی ویروس جدید می شود را اعلام کرده است.

تاونز گفت: "اگر یک ماده ضدعفونی کننده نشانه ای برای کشتن آنفلوانزا، RSB، ویروس SARS یا سایر کورو ویروس ها داشته باشد، باید در برابر ویروس کرونا نیز کار کند."

بنابراین در اینجا لازم میدانم که دستگاه ضدعفونی کننده ویروس کرونا خانگی اوژن سیستم جهان را به شما معرفی کنم. می توانید با رجوع به بخش محصولات ضدعفونی کننده کرونا اطلاعات لازم را از این محصول دریافت کنید و برای اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره تخصصی را دریافت کنید.

 

منبع: WIRED

 www.ozhanco.com

 

 

نویسنده: شیدا عمادی

بازگشت به لیست
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی