» منوی هدر » مقالات » نگهداری اسناد

روش های ساماندهی کتابخانه محتوای سازمانی

مشکل بسیاری از تیم های بازاریابی این است که آن ها تمام وقت خود را صرف جستجوی محتوا به جای سازماندهی آنچه دارند و ایجاد کتابخانه محتوا می کنند. یک کتابخانه محتوای سازمان یافته می تواند به ساده سازی جریان کار شما کمک کند، در وقت شما صرفه جویی کرده و به شما امکان می دهد پست ها را به راحتی مورد استفاده قرار دهید. بنابراین، چگونه سازماندهی کتابخانه محتوای خود و افزایش موجودی خود را انجام می دهید؟

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی کتابخانه دانشگاه ها و مدارس

کتابخانه دانشگاه ها و مدارس مکانی برای یادگیری، تحقیق، پژوهش و اکتشاف است. بنابراین انتخاب چیدمان و قفسه بندی مناسب برای فضای نگهداری کتاب ها به منظور دستیابی به موفقیت، ضروری می باشد.

اطلاعات بیشتر...

چرا کتابخانه ها را دوست دارم؟

موفقیت کتابخانه ها را می توان در گرو کتابداران حرفه ایی و دوستدار کتاب دانست. دستیاران کتابخانه هایی که از همنشینی با کتاب خوشحال هستند و با کمک به کتابخوان ها حس بهتری دارند. آن ها مشاوره های رایگان خود رابی دریغ در اختیار کتابخوان ها می گذارند. در این مقاله از زبان کتابدار انگلیسی نوشته ها ترجمه گردیده است که در مورد اهمیت کتابخانه ها درگذشته و حال صحبت می کند و بیان می کند که چرا کتابخانه ها را دوست دارد.

اطلاعات بیشتر...

امنیت در بایگانی اسناد

برای حفظ امنیت بایگانی اسناد در این مقاله 6 مورد را ذکر کرده ایم که اطلاعاتی را در مورد تعیین مکان مناسب، استفاده از کمد بایگانی که بتواند امنیت بایگانی اسناد را تامین نماید را کسب خواهید نمود تا در زمان نگهداری اسناد و مدارک بتوانیم آن ها را از تمامی خطرات انسانی و طبیعی در امان نگه داریم.

اطلاعات بیشتر...

نحوه آرشیو مجموعه های عکاسی

در این مقاله ما به بررسی عواملی که باعث از بین رفتن و نابودی عکس ها می شوند می پردازیم و همچنین مواردی را مطرح می کنیم که با استفاده از آن ها از طولانی شدن عمر عکس ها هنگام بایگانی و آرشیو آن ها اطمینان حاصل نمایید.

اطلاعات بیشتر...

نحوه بایگانی اسناد در زونکن

نحوه بایگانی اسناد، مدارک، پرونده ها و زونکن ها به دلیل کمبود فضای فیزیکی دغدغه ای است که برای هر چه بهتر انجام شدن بایگانی ما را مجبور به داشتن برنامه ریزی دقیقی می کند که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

فایل ریلی

مزایا و نحوه کاربری فایل ریلی در ادارات برای صرفه جویی در فضا برای ذخیره سازی انواع فایل، پرونده، زونکن و اسناد و مدارک را با هم در این مقاله برمیشمریم.

اطلاعات بیشتر...

سیستم بایگانی ریلی چیست؟

بایگانی ریلی یکی از سیستم های ذخیره سازی و نگهداری اسناد و مدارک، از بهترین سیستم های بایگانی است. در این مقاله به انواع سیستم های بایگانی ریلی، زمان پیدایش و نحوه کاربری این سیستم ها می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

چرا بایگانی فیزیکی در دنیای دیجیتال ضروری است؟

بایگانی فیزیکی در طول زمان به طور پیوسته دغدغه ی تمام اقشار بوده است، ما در این مقاله به این موضوع که چرا بایگانی فیزیکی در دنیای دیجیتال هنوز یک ضرورت است می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

انواع کمد بایگانی اداری و کاربردهای آن

از آنجایی که تقریبا همه دفاتر با حجم زیادی از اسناد و پرونده ها روبرو می شوند و محافظت از آن ها حائز اهمیت می باشد به انواع کمد بایگانی و کاربردهای آن می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

بایگانی مدارک پزشکی

روش بایگانی مدارک پزشکی، از فعالیت گروه بهداشتی، پزشکی و شاخص فعالیت كادر بیمارستانی، از والاترين و با ارزش ترین برنامه ریزی و تصمیم گیری ها می باشد. در این مقاله به فرایند بایگانی مدارک پزشکی،اهم وظایف و فعالیت های این بخش و اهداف اختصاصی بایگانی می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

بایگانی و نگهداری اسناد و نقشه ها در شرکت حمل و نقل

بایگانی و نگهداری اسناد و نقشه ها در شرکت حمل و نقل می تواند برای ادامه روند فعالیت شركت يا استفاده در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها، حائز اهمیت باشد. در این مقاله سعی شده است که به اهمیت بایگانی اسناد و سازماندهی نقشه ها در شرکت حمل و نقل بپردازیم.

اطلاعات بیشتر...

بایگانی و قفسه بندی کتابخانه های عمومی

امروزه رشـد کتابخانه ها با مشــکلات مالی و کمبود فضای کافی روبه رو می باشد. از این رو در این مقاله به بایگانی و قفسه بندی کتابخانه های عمومی می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

ضرورت آشنایی با انواع سیستم های بایگانی

ضرورت آشنایی با انواع سیستم های بایگانی مکانیزه برای مدیران با افزایش حجـم بـالای اطلاعات، مکاتبات و عدم دسترسی به موقع به سوابق به وجود آمده است. در این مقاله به انواع بایگانی و اهمیت آن ها می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

چگونه اسناد و مدارک اداری را بایگانی کنیم؟

در این مقاله به شرح چالش های بایگانی اسناد و مدارک اداری می پردازیم و همچنین مزیت استفاده از بایگانی ریلی را به عنوان راه حل این چالش بیان می کنیم.

اطلاعات بیشتر...

طبقه بندی و بایگانی اسناد

مشكلی اساسی كه مشاغل و مؤسسات با آن روبرو هستند، اضافه بار اطلاعات است. طبقه بندی و بایگانی اسناد مفیدی که مورد علاقه آن ها نیست؛ نبوغ و منابع افراد و سازمان ها را به چالش می کشد.

اطلاعات بیشتر...

تعریف بایگانی

بایگانی یه مفهوم حفظ، محافظت و مراقبت از اسناد و مدارک است و خلاصه تعاریف زیر را شامل می شود:

اطلاعات بیشتر...

کارتابل

کارتابل دفتری است که برای مکاتبات اداری از آن استفاده می شود. برای اینکه بدانید کارتابل به چه بخش هایی تقسیم می شود؟ انواع کارتابل و مزایای استفاده از کارتابل دراتوماسیون اداری چیست با ما همراه باشید.

اطلاعات بیشتر...

تاریخچه کتابخانه

در این مقاله از آغاز پیدایش ساختمان کتابخانه و روند تغییرات کتابخانه و سیستم قفسه بندی کتابخانه از شکل سنتی به پیشرفته طی سالیان متمادی پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر...

شناسايي اسناد خطي

هر نسخه دارای ویژگی های دوره تولید آن است. دانستن این ویژگی ها می تواند تقریبی باشد که چگونه نسخه های هر دوره از دوره های مجاز شناخته شده است. هر مقاله دارای اجزای خاصی است که برای دوره تاریخی خاص آن است. در دوران معاصر، برای شناسایی دو روش استفاده می شود: روش شیمیایی و روش سنتی.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  بعدی  آخرین
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی