» منوی هدر » مقالات » نگهداری کالا

عوامل موثر بر مکان یابی انبار

در تعیین مکان یک انبار فاکتورهای خارجی متعددی نیز باید در نظر گرفته شوند که می توان به: محدودیت مربوط به تهیه زمین، هزینه های آماده سازی محل، موقعیت تقریبی مبدا و مقصد کالاها، اندازه و شکل مکان، دسترسی به مکان، ظرفیت مکان، خصوصیات مکان، فاکتورهای ساختمانی، ایمنی، قوانین و انضباطات محلی، داشتن اهداف خاص، تبلیغات اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر...

مکان یابی انبار

تعیین موقعیت های مکانی ممکن برای انبارها از سازمانی به سازمان دیگر و از موقعیتی به موقیعت و زمان دیگر تفاوت دارد. تصمیم گیری در این مورد، به برنامه ریزی دقیق و پیش بینی درست و مقداری تجزیه و تحلیل نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر...

بخش دوم: طراحی و اجرای قفسه بندی انبار

در این بخش به ادامه ی بررسی برنامه ریزی طراحی و اجرای قفسه بندی انبار و در نهایت مرحله ی پایانی قفسه بندی و چیدمان انبار به صورت طراحی اولیه و یا طراحی مجدد انبار می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

بخش اول: طراحی و اجرای قفسه بندی انبار

قابل درک است که تغییر در کل عملیات انبار برای شما استرس آور باشد. در هر صورت، طراحی یک انبار و اجرای قفسه بندی انبار مسئله ایی مهم و بزرگ در ادامه ی کسب و کار و تجارت شما می باشد.

اطلاعات بیشتر...

ایمنی در طراحی قفسه بندی انبار ( سازه فلزی مقطع باز یا مقطع بسته؟)

ایمنی در فضای داخلی انبارها تا حد زیادی به شرایط هر سیستم ذخیره سازی و قفسه بندی انبار بستگی دارد. بنابراین برای حفظ سطح عالی ایمنی و کیفیت در انبار 7 عامل را مورد بررسی قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار مواد غذایی

انبارهای توزیع غذا به دلیل عملکرد و رعایت مقررات، با چالش های منحصر به فرد مدیریت مواد غذایی روبرو هستند.اگر شما از قفسه بندی انبار مواد غذایی اعم از کالاهای خشک، سرد، یخچالی یا یخ زده استفاده می کنید، باید با این موضوع آشنا باشید که استانداردهای بهداشت، رعایت بهداشت و کارایی ذخیره سازی در نگهداری آن ها مشابه هستند.

اطلاعات بیشتر...

قفسه بندی انبار متحرک یا قفسه بندی انبار ثابت؟

قفسه بندی انبار و نحوه ی نگهداری محصولات در انبار یکی از اساسی ترین نکاتی است که در انتخاب آن باید مواردی را در نظر گرفت. به طور کلی نحوه ی ذخیره سازی در انبارها به دو دسته ی قفسه بندی انبار ثابت و قفسه بندی انبار متحرک تقسیم می گردد.

اطلاعات بیشتر...

برآورد قیمت قفسه بندی انبار

فاکتورهای زیادی در برآورد قیمت قفسه بندی انبار وجود دارند که باید درنظر گرفته شوند. برای دستیابی به دقیق ترین برآورد قیمت قفسه بندی انبار بهتر است که با شرکت مجری و تولید کننده قفسه انبار و همچنین با شرکت حمل و نقل کالای خود مشورت نمایید.

اطلاعات بیشتر...

شرکت های قفسه بندی انبار

از آنجایی که انتخاب بهترین سیستم قفسه بندی انبار دغدغه ی زیادی برای مسئولین انبار و یا مدیران کسب و کارهای کوچک ایجاد کرده است ما بر آن شدیم که چند شرکت معتبری که در این زمینه فعالیت دارند و می توانند در انتخاب بهترین نوع قفسه بندی انبار به شما کمک شایانی کنند را معرفی کنیم.

اطلاعات بیشتر...

طراحی سیستم های ذخیره و بازیابی بار واحد مکانیزه

عملکرد موفق سیستم ذخیره و بازیابی بار واحد مکانیزه به طراحی صحیح و فرآیند بهینه سازی بستگی دارد. در این مقاله، یک الگوی طراحی سیستم ذخیره و بازیابی بار واحد مکانیزه برای سیستم های قفسه بندی یک راهرو و چند راهرو معرفی شده است.

اطلاعات بیشتر...

سیستم های قفسه بندی انبار

سیستم های قفسه بندی انبار در حال حاضر به سیستم انبارداری از کف، قفسه بندی ثابت، قفسه بندی متحرک و انباداری خاص تقسیم بندی می شوند.

اطلاعات بیشتر...

تدارکات و لجستیک در انبار مکانیزه

تدارکات و لجستیک دارای فرآیندهایی است که با اتوماسیون سازی و مکانیزاسیون مزیت هایی را در ذخیره انرژی به ارمغان می آورند. در این مقاله مزیت های انبار مکانیزه در ساده سازی فرآیندهای تدارکات و لجستیک را مورد بحث قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر...

نگهداری مواد غذایی در دوران کرونا

توصیه هایی در مورد کار با مواد غذایی و بسته بندی آن در حالی که در محاصره کرونا ویروس هستیم، وجود دارد که با ذخیره سازی ایمن، بهترین محافظت را برای نگهداری مواد غذایی در انبار خود به و جود آورید.

اطلاعات بیشتر...

خرید قفسه انبار

اوژن، برای خرید قفسه انبار نظیر: خرید قفسه انبار پالت راک، ایزی راک، خرید قفسه انبار خود راهرو، پانل راک، بالکی راک، قفسه بندی انبار مشبک، قفسه بندی سردخانه ایی (گالوانیزه) و فروشگاهی به صورت ثابت، متحرک، ریلی و تمام اتوماتیک راهنمایی های لازم را در این مقاله گنجانده است.

اطلاعات بیشتر...

انبار مکانیزه چیست؟

مکانیزه کردن انبار، اتوماسیون سازی انبار و هوشمند سازی انبار در دو بخش سیستم مکانیزه فرآیند و انبار مکانیزه فیزیکی می باشد که در این مقاله به تعریف انبار مکانیزه، انواع و نحوه اتوماسیون سازی انبار می پردازیم.

اطلاعات بیشتر...

پالت راک چیست؟

قفسه بندی پالت راک تا حد زیادی می تواند در انبار و صنعت کسب و کار ما مفید واقع شود. با گذشت زمان توانستیم با استفاده از طیف گسترده و طراحی متنوعی از قفسه راک، از آن در قفسه بندی کتاب و کمدهای بایگانی بهره مند شویم.

اطلاعات بیشتر...

5 نکته برای خرید قفسه راک

در این مقاله سعی گردیده است که در مورد نحوه خرید قفسه راک و مواردی که در خرید قفسه راک باید در نظر بگیریم را به تفصیل بیان کنیم. زیرا تجهیزاتی که بتوانند در عملیات انبارداری و ذخیره سازی محصولات به خوبی عمل کنند، در واقع می توان انتظار داشت که سود بیشتری هم داشته باشند.

اطلاعات بیشتر...

اندازه گیری قفسه پالت راک

اطلاع از اندازه و ظرفیت قفسه بندی انبار خود به ما در جهت تصمیم بهتر در زمان جابجایی، افزودن قفسه پالت راک به انبار، ظرفیت و میزان بار ذخیره شده در قفسه ها کمک شایانی خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر...

رعایت موارد بهداشتی انبار در دوران کرونا

برای اینکه محیط کار و انبار را ضدعفونی و موارد بهداشتی را در دوران کرونا رعایت کنیم، مجموعه ایی از دستورالعمل ها هستند که می توانند به بهداشت محیط کار و انبار کمک شایانی کنند. به همین منظور در دوران کرونا لازم است که تمامی این موارد رعایت گردد.

اطلاعات بیشتر...

مدیریت و قفسه بندی انبار کوچک

در انبارها و سایر تأسیسات ذخیره سازی، مسلماً فضا با ارزش ترین دارایی است. با استفاده از بهترین استفاده از فضای انبار خود، مشاغل کوچک می توانند میزان کالایی را که می توانند درانبار کوچک خود ذخیره کنند با مدیریت انبار به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  بعدی  آخرین
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی