» منوی هدر » مقالات » ویروس کرونا

دستگاه ازون ساز چیست؟

دستگاه های ازون به عنوان روشی مؤثر برای تمیز کردن آلودگی هوا و بوها معرفی می شوند. و امروزه جمله ی " ضد عفونی کردن با ازون" را زیاد می شنویم. می خواهیم در این مقاله به مواردی همچون: گاز ازون چیست؟ آیا ازون برای شما مضر است؟دستگاه تصفیه هوا با ازون چیست؟ و در نهایت دستگاه ازون ساز چیست و چگونه کار می کند؟ بپردازیم.

اطلاعات بیشتر...

تاثیر ضدعفونی کنندگی گاز ازون در محیط

موارد مربوط به تاثیر ضدعفونی کنندگی گاز ازون را در موضوعاتی همچون: چرا ما به ضدعفونی هوا احتیاج داریم؟ ظرفیت ضد عفونی ازون، روش ضد عفونی هوا با استفاده از ازون و میزان اثربخشی ازون در کاهش باکتری های موجود در هوا بررسی می کنیم.

اطلاعات بیشتر...

کرونا و گرمی هوا

هر چه هوا رو به گرمی می رود. دلمان را بیشتر خوش می کنیم که کرونا در دمای بالا ماندگاری کمتری دارد و در گرما از بین میرود. اما اینکه چرا با این وجود هنوز کرونا در میان ما جولان می دهد و میرقصد؟ و اینکه آیا کرونا با گرمای هوا اصلا ارتباطی دارد یا نه؟ این سوالات در زمانی است که هم اکنون ما آمار مبتلایان به کرونا را مانند ایام اولیه ایی که شیوع کرونا اعلام شده بود دریافته ایم و بعضا حتی آمار اعلام شده بیشتر از زمان اولش می باشد.

اطلاعات بیشتر...

ویروس کرونا در کودکان

ابتلا به ویروس کرونا در کودکان هم وجود دارد. اما اینکه چه درصدی از جمعیت کودکان به کرونا مبتلا شده اند و آیا کودکان در این شرایط ناقل کرونا می باشند را به تفصیل در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر...

علائم ویروس کرونا چیست؟

سه عامل اصلی طبق بیانیه ی سازمان بهداشت جهانی WHO شامل: تب، سرفه ی خشک و مشکلات تنفسی می باشد و از علائم دیگر می توانیم به سردرد، گرفتگی عضلانی، تیر کشیدن و سنگینی در قفسه سینه می توان اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر...

گاز ازون چیست؟

گاز ازون یک اکسید کننده بسیار قوی است که با آب و مواد آلی سریع واکنش نشان میدهد و به عنوان ضدعفونی کننده بسیار قوی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اطلاعات بیشتر...

راهنمای استفاده از ماسک در برابر ویروس کرونا

این مقاله اطلاعات مربوط به بهداشت عمومی در مورد چگونگی استفاده ی افراد از ماسک یا روکش پارچه ای صورت هنگام نیاز، خروج یا ترک خانه برای مدت زمانی کوتاه برای تهیه کالاها یا خدمات ضروری ارائه می دهد.

اطلاعات بیشتر...

دستورالعمل های مراقبت خانگی در برابر کرونا

در این مقاله دستورالعمل های مراقبت خانگی برای افراد دچار علائم تنفسی کووید- 19 یا همان ویروس کرونا که شامل تب، سرفه و تنگی نفس می شود، ارائه شده است.

اطلاعات بیشتر...

چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که تمیز کردن با ضدعفونی کردن دو مقوله ی متفاوت هستند. بنابراین ضدعفونی کردن خانه مقوله ایی است که در این روزها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد هرچند که بیمار نباشید.

اطلاعات بیشتر...

مقایسه SARS و MERS با COVID-19

در حالی که جهان کاملاً در معرض بیماری همه گیر ویروس کرونا COVID-19 است، ما نگاهی به گذشته های SARS، MERS و عوامل بیماری زای زیربنایی آن ها می اندازیم.

اطلاعات بیشتر...

استفاده از اوزون برای مقابله با ویروس کرونا

در حال حاضر به نظر می رسد اوزون راه حل امیدوار کننده ای علیه ویروس کرونا است که قبل از این برای مبارزه با ویروس سارس استفاده گردیده است.

اطلاعات بیشتر...

کاربردهای گاز ازون در بیمارستان ها و کلینیک ها

استفاده از گاز ازون پیشرفت مهمی در زمینه ضد عفونی کنندگی، استریلیزاسیون و میکروب زدایی نشان می دهد. این گاز از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی کند و هیچ گونه مواد شیمیایی خطرناک باقی نمی گذارد و آن را به سالم ترین و موثرترین روش تبدیل می کند.

اطلاعات بیشتر...

چگونه ازون ویروس کرونا را ازبین می برد؟

روش هایی زیادی برای ضدعفونی کردن وجود دارد اما استفاده از گاز ازون برای ازبین بردن پاتوژن هایی مانند: آنفولانزا، سارس و ویروس کرونا اثربخشی 99% دارد.

اطلاعات بیشتر...

9 نکته روانشناسی در مقابله با ویروس کرونا

در این مقاله به نکات روانشناسی در زمان همه گیر شدن ویروس کرونا می پردازیم که می تواند کمکی برای مقابله با استرس و نگرانی در این شرایط باشد.

اطلاعات بیشتر...
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی