» اخبار » احداث خط رنگ کانوایر تمام اتوماتیک (رباتیک) در کارخانه اوژن

احداث خط رنگ کانوایر تمام اتوماتیک (رباتیک) در کارخانه اوژن

احداث خط رنگ کانوایر تمام اتوماتیک (رباتیک) در کارخانه اوژن

انجام عملیات رنگ پودری الکتروستاتیک در شرکت اوژن سیستم  به شیوه غوطه وری استاتیک و با استفاده خط انتقال هوایی یا کانوایر انجام می شود

سیستم رنگ کانوایر از نوع تمام اتوماتیک و برای سرعت های مختلف طراحی شده است . در این روش که به صورت خودکار و زنجیر سقفی اجرا می شود، رنگ مایع درون حوضچه ای متناسب با اندازه قطعه ریخته شده و سپس قطعه که توسط دستگاه استاتیک بار مخالف رنگ را به خود گرفته توسط  آویز های کانوایر وارد حوض رنگ می شود و از آن خارج می گردد و سپس به کوره تونلی منتقل می شود تا پخته شود با پاشش یک نواخت رنگ و دمادهی مناسب در کوره سطح کیفیت پوشش رنگ کاملا ارتقاع بخشیده خواهد شد.

استفاده از  سیستم خط رنگ کانوایر موجب انتقال منظم و پیوسته قطعات و بهبود قابل توجه عملکرد رنگ کاری می شود. بهره گیری از این سیستم همچنین موجب پوشش دهی یکنواخت و با کیفیت بالای رنگ می شود و از چسبیدن گرد و غبار و ذرات به قطعه رنگ کاری شده جلوگیری می کند. 
مراحل عملیات رنگ کاری این سیستم :

سیستم انتقال :

این قسمت از ابتدا تا انتها ی فرایند توسط کانوایر های هوایی انجام می گیرد . بدین صورت که اپراتور ، اجسام را توسط قلاب و جرثقیل باربر روی کانوایر قرار می دهد.

کابین پاشش رنگ :

در داخل کابین رنگ ، 6 عدد گان جهت پاشش رنگ روی مخازن موجود می باشد که کلید تنظیم هر یک از گانها روی تابلو کنترل تعبیه شده است. بعد از اینکه تنظیمات گانها کنترل شد ، کانوایر روشن شده تا مخازن به کابین پاشش رنگ وارد شوند و عملیات پاشش رنگ الکترواستاتیک روی مخازن توسط گانهای پاشش رنگ انجام می گیرد.

کوره پخت رنگ :

این کوره شامل 2 عدد مخزن می باشد که باید قبل از هر کاری هیتر مشعل ها را روشن کرده تا دمای کوره به 200 درجه سانتیگراد برسد و جهت پخت رنگ آماده گردد. زمان مورد نیاز جهت عملیات پخت رنگ 26 دقیقه می باشد.

تونل خنک کننده :

این تونل بعد از قسمت کوره قرار گرفته و دارای فن خنک کننده می باشد که جهت خنک کردن و تثبیت رنگ مخازن استفاده می شود و کلیه مخازن از این تونل عبور می کنند.

سیستم بازیافت رنگ :

این دستگاه با مکش هوای درون کابین پاشش ، فشار هوای داخل کابین را کاهش داده که در نتیجه مانع از خروج رنگ از داخل کابین می گردد. همچنین هوای همراه رنگ پودری از سایکلون گذشته و رنگ های قابل مصرف از غبار هوا جدا می شوند و در مخزن انتهای سایکلون جمع می شوند.


بازگشت به لیست
مشاوره رایگان و کارشناسی تخصصی